KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13363031
nr 1336 3031
Ewald Dahlskog
(1894-1950), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1916, kvinnoporträtt. Olja på duk, 61x44 cm
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 29 juni 2020
kl 20:26:28
29/6 20:21:28
- Klassiska
29 jun
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Ewald Dahlskog
Läs mer om Ewald Dahlskog